Fiziksel Sunucu

Sunucu mu gerekiyor? Pratiksunucum farkı ile Xeon Dedicated Server paketlerini hemen deneyin.

Performans için özel optimize edilmiş ve en uygun çalışma koşulları sağlanmış dedicated (fiziksel) kiralık sunucular ile işinize güç katın

Dual Core Servers CPU Ram Trafik IP Disk Fiyat Sipariş
dell-serverE5-2650L v2 20 Core (40 Core HT) 64GB DDR3 Sınırsız 1 Adet 500GB SSD 2700.00 ₺ Satın Al
dell-serverE5-2650L v2 20 Core (40 Core HT) 128GB DDR3 Sınırsız 1 Adet 500GB SSD 4000.00 ₺ Satın Al
dell-serverE5-2670 v2 20 Core (40 Core HT) 128GB DDR3 Sınırsız 1 Adet 500GB SSD 4900.00 ₺ Satın Al
dell-serverE5-2697 v2 24 Core (48 Core HT) 128GB DDR3 Sınırsız 1 Adet 1 Adet 500GB SSD 5700.00 ₺ Satın Al
dell-serverE5-2697 v2 24 Core (48 Core HT) 192GB DDR3 Sınırsız 1 Adet 2 Adet 500GB SSD 6200.00 ₺ Satın Al
dell-serverE5-2697 v2 24 Core (48 Core HT) 256GB DDR3 Sınırsız 1 Adet 2 Adet 1TB SSD 6900.00 ₺ Satın Al
dell-serverE5-2697 v2 24 Core (48 Core HT) 384GB DDR3 Sınırsız 1 Adet 2 Adet 1TB SSD 8100.00 ₺ Satın Al

En çok Kullanılan Fiziksel Sunucu Paketleri

Dedicated sunucu, yüksek trafiğe sahip ve çok fazla kaynak kullanan web siteleri için çok önemlidir.

Intel® Xeon E5620 CPU 16 Core

Intel® Xeon E5620 CPU 16 Çekirdek

240 GB SSD

64 GB RAM

1 ADET İP ADRESİ

Sınırsız TRAFİK

Intel® Xeon E5-2620 CPU 24 Core

dell-server

Intel® Xeon E5-2620 CPU 24 Çekirdek

500 GB SSD + 300 GB SAS

128 GB RAM

5 ADET İP ADRESİ

Sınırsız TRAFİK

Intel® Xeon E5-2670 CPU 40 Core

dell-server

Intel® Xeon E5-2670 CPU 40 Çekirdek

500 GB SSD + 600 GB SAS

128 GB RAM

5 ADET İP ADRESİ

Sınırsız TRAFİK

Fiziksel Sunucu için Yönetim Kontrol Panelleri Kullanımı kolay bir seçenek

Fiziksel sunucunuzla ilgili her şey, hangi yönetim kontrol panelini kullanmak istediğiniz dahil olmak üzere özelleştirilebilir

windows-server

Windows Kurulumu

vmware-server

VMware Esxi Kurulumu

proxmox-server

Proxmox Kurulumu

Neden Dedicated Server Hizmeti İçin Bizi Tercih Etmelisiniz?

Bizi başkalarından ayıran bazı özelliklerimizi buradan görebilirsiniz.

Uygun Fiyatlar
Yüksek performanslı sunucularımızın ücretlerini piyasadaki diğer firmalara göre çok düşük tuttuk.
Ücretsiz İlk Kurulum
Dedicated server hizmeti satın aldıktan sonra istediğiniz işletim sisteminin ilk kurulumunu ücretsiz sağlamaktayız.
7/24 Destek
7/24 destek hattımıza ulaşabilir ve sorularınızı sorabilirsiniz. Sorunuza en kısa süre içinde yanıt alabilirsiniz.
Yüksek Performans
Kullandığımız güçlü donanımlar ile sizlere yüksek performans ve kaliteyi vaad etmekteyiz.
Yüksek Uptime Değerleri
Sunucularımızda kullanmış olduğumuz kaliteli donanımlar sayesinde sizlere %99.9'a varan uptime vaad ediyoruz.
Güçlü İnternet Ağı
Güçlü internet ağımız sayesinde sunucularınızda yüksek internet hızının farkına varacaksınız.

Dilediğiniz İşletim Sistemini Seçin

Dedicated server hizmetiniz için desteklediğimiz işletim sistemlerini buradan görüntüleyebilir ve size en uygun olanını sipariş esnasında veya sonrasında tercih edebilirsiniz.

windows-server

Windows

centos-server

CentOS

ubuntu-server

Ubuntu

debian-server

Debian

proxmox-server

Proxmox

vmware-server

VMware

Dedicated Sunucu Kiralama Hizmetimiz

Bir projeniz var, küçük bir radyo kurmak veya sadece verilerinizi bu sunucuda saklamak istiyorsunuz. Ancak bu projeniz için yüksek donanımlara ve büyük disk alanlarına mı ihtiyacınız var? Pratik Sunucum Dedicated sunucuları ile bu ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz. Kaliteli, hızlı, güçlü ve Dünya standartlarına uygun ekipman ve donanımları tercih etmemizle birlikte bu sayede olası bir arıza halinde oluşabilecek kesintileri minimum düzeylere indirmekteyiz. Sahip olduğunuz yüksek kaynak ve bunun beraberinde yüksek performans sayesinde projeniz veya radyonuz için uygulayacağınız fikirler asla sonraya kalmasın. Pratiksunucum farkı ile yüksek performanslı dedicated server kiralama yapabilirsiniz.

Fiziksel Sunucu

Dedicated Sunucu Nedir?

Dedicated sunucular uzun süreler boyunca çalışma, yüksek sistem gücü ve internet hızları gibi gereksinimlere göre özel olarak üretilmiş ileri teknoloji bilgisayarlardır. Görünüşü itibariyle masaüstü bilgisayar kasalarından farklı olarak daha ince, geniş ve uzun bir yapıya sahip rack adındaki kasa tiplerine sahip bilgisayarlardır.Linux veya Windows Sanal sunucu hizmetlerinden ziyade bir fiziksel sunucu kiralama yapmanız halinde sunucunun tüm kaynakları size ait olur. Dedicated serverlar (Fiziksel Sunucu) herhangi bir sanal paylaşım sistemine sahip değildir. Bu sayede dosyalarınız ve sistemlerinizin veri güvenliğine ve performansına kiralık sunucuların çok büyük bir katkısı olur.

VDS sunucular bu kapsamda izolasyon yani her web sitesi için ayrı kaynak ayırma ile birlikte sanal sunucu veya cloud server hizmetlerinin verimli olmasına olanak tanıyor. Bulut ortamı üzerinden gerçekleştiren çalışma sistemi sayesinde kesintisiz, hızlı ve güvenli sunucu hizmeti mümkün oluyor.

Network Altyapımız

Network omurgamız 10 Gbps güce sahip olup, omurgamız üzerinden veri merkezinin içerisindeki her sunucumuza 1 Gbps port ile bağlantı sağlanmaktadır. Network altyapımızda Ülkemizde ilk defa kullanılan Juniper markasına sahip router üzerinde sonlanmış fiber hatların projelenmesi Juniper ile ortak hazırlanmış networke ulaşmakta olup daha sonrasında Layer 3 datacenter network yapımızda tüm portlar v-lan olarak ayrılıp her dedicated sunucuya 1gbps bağlantı sağlanacak şekilde yapılandırılmıştır.

pratiksunucum Dedicated server hizmetleri
Dedicated Server Satın Al

Xeon İşlemciler Nedir? Normal İşlemcilerden Farkları Nelerdir?

Xeon işlemciler, Intel tarafından serverlar için özel üretilmiş işlemcilerdir. Bu işlemciler yıllar boyunca hiç kapanmadan çalışabilir. Masaüstü bilgisayar işlemcilerinden daha kaliteli bir yapıya sahip olmakla beraber daha düşük ısı ile çalışıp daha yüksek çekirdek gücüne sahip işlemcilerdir.

Kiralık Sunucu ile Sınırsız Destek Alın

Pratik Sunucum bünyesinde barındırdığı her müşteriye en iyi ve kesintisiz desteği sunmayı hedeflemektedir. Bu amaçla Pratik sunucum olarak müşteri memnuniyeti prensibimize dayanarak verdiğimiz hizmetlerimizde destek, en önemli unsurumuz olmuştur. Bununla birlikte destek ekibimiz tamamen alanında uzman ve yetkin kişilerden oluşup çözüme dayalı destek hizmeti anlayışını benimsemiştir. Dedicated Server (Fiziksel Sunucu) Ürününüzle ilgili bir sorun yaşadınız veya desteğe ihtiyacınız var ve saatin de çok geç olduğunu fark ettiniz, bunun için üzülmeyin. Pratik Sunucum 7/24 ticket desteği ile herzaman size bir adım uzakta, sadece müşteri panelinizden bir destek bildirimi oluşturarak bizlere ulaşmanız mümkündür. Üstün bir destek ile fiziksel sunucunu yönetmek istiyorsan, fiziksel sunucu satın al!

Dedicated Sunucu

Sıkça Sorulan Sorular

Bu kısımda listelenen Dedicated Server hizmetlerimizle ilgili en sık sorulan soruları bir liste haline getirdik.

Sorunuzun cevabını bulamadıysanız yada bu konuda daha fazla bilgi almak istiyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin, size yardımcı olmaktan daima memnuniyet duyarız.

Bize Sorun
Dedicated server, yüksek sistem gücü, uzun süreli çalışma ve yüksek internet hızları gibi gereksinimleri karşılamak için özel olarak üretilmiş bilgisayarlardır. Yapısı gereği ATX sunuculardan ziyade daha uzun, ince ve geniş bir yapıya sahip olan rack tipi kasaya sahiptirler.
Sunucunuza kurulmasını istediğiniz işletim sistemini belirledikten sonra siparişten esnasında veya siparişten sonra bize bunu bildirmeniz yeterli olacaktır. Desteklenen işletim sistemi (operating systems) kurulduktan sonra tarafınıza teslim edilecektir.
Fiziksel Sunucunuzda donanımsal kaynaklı bir arıza olması halinde teknik ekiplerimizin verimerkezinin içinde gerçekleştirilen kontrolleri sonrasında arızalı donanımı tespit edip, gerekli donanım değişimi mümkün olan en kısa süreler içerisinde gerçekleştrir. Bu sayede, yaşanabilecek bir aksaklık minimum çözüm süreleri ile tarafımızca giderilmektedir.
Fiziksel Sunucu (Dedicated Server) ana sunucunun tüm kaynaklarını size paylaşımsız olarak sunar. VPS sunucu ise bir Fiziksel sunucu üzerinden yazılımsal sanallaştırma sistemleri aracılığıyla yapılan bölümlendirmeler sonucu oluşturulan sunuculardır.
Dedicated Server'iniz için server işletim sistemlerinin kurulumunu ücretsiz olarak sunmaktayız. Sizler için desteklediğimiz işletim sistemleri ise şu şekildedir; Windows, Centos, Ubuntu, Debian, Proxmox, VMware.
Sunucularımız güçlü network altyapımız sayesinde ana omurga tarafından 40GBPS ile beslenmektedir. Network omurgamız üzerinden her Fiziksel (Dedicated) Sunucuya 1Gbps port üzerinden bağlantı sağlanmaktadır.
Projeniz veya kurumsal işiniz için uygun olan Dedicated sunucu seçiminde net bir karar kılamadıysanız, aklınıza takılmış olan sorularınıza daima yanıt verecek olan canlı destek hattımıza sorularınızı iletebilir ve bu sayede seçim konusunda ekibimizden yardım alabilirsiniz. Bununla birlikte en doğru bir şekilde size en uygun Dedicated server seçimini yapmış olursunuz.

Copyright © 2010 - 2024 - Pratiksunucum.com - Tüm Hakları Saklıdır.