Ucuz Hosting

En ucuz hosting hizmeti ile sitenizi en ekonomik maliyetlerle barındırın

Sizin İçin En Uygun Hosting Paketleri

En Uygun hosting hizmetimiz ile düşük maliyetlere sitenizi barındırabilirsiniz.

Tek Site Limitsiz Full

7.99

Aylık

SİPARİŞ VER
  • 1 Adet Domain
  • Full Limitsiz
  • 2 GB Ram
  • 1 Core CPU

Ucuz Limitsiz Full

19.99

Aylık

SİPARİŞ VER
  • Yıllık Alımda .com veya .net Hediye!
  • Limitsiz Domain
  • Full Limitsiz
  • 8 GB Ram
  • 4 Core CPU

En Popüler Hosting Kontrol Paneli

Dünya'nın En popüler hosting kontrol panelini sizlerin kullanımına ücretsiz sunuyoruz.

cPanel, web hosting barındırma hizmetinizi rahatlıkla yönetebilmek için kullanılan Linux altyapısına sahip bir hosting kontrol panelidir. Web tarayıcı üzerinden yönetilen bu kontrol paneline, Hosting sağlayıcınız tarafından size verilmiş olan bilgiler ile erişim sağlayabilirsiniz. Bu sayede paneliniz üzerinden sitenizi başarıyla yönetebilir ve hosting hizmetiniz ile alakalı tüm işlemleri kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

cPanel, bayilere, yöneticilere ve kişisel web site sahiplerine web sitelerini yönetebilmeleri için sunulmuş olan, web tarayıcısı aracılığıyla kontrol etme imkanı sağlayan bir kontrol panelidir.

cpanel-logo

Hosting Hizmeti İçin Niçin Pratik Sunucum'u Tercih Etmelisiniz?

Hız, performans, üstün müşteri desteği ve teknik uzmanlık için bizi tercih edebilirsiniz.

pratiksunucum

Ücretsiz Yedekleme

pratiksunucum

Hosting yedekleriniz, yedekleme sistemimiz sayesinde haftalık döngüde ücretsiz olarak yedeklenmektedir.

pratiksunucum

Yüksek Performans

pratiksunucum

Yeni nesil donanımlarımız sayesinde maksimum performansı fazlasıyla farkedeceksiniz

pratiksunucum

Yüksek Uptime

pratiksunucum

Güçlü sunucularımız ve Yedekli çalışan altyapımız sayesinde %99,9'a varan uptime değerleri.

pratiksunucum

Üstün Destek

pratiksunucum

Üstün teknik destek hizmetimiz ile, sorularınıza çok kısa süreler içerisinde yanıt alabilirsiniz.

pratiksunucum

Anında Kurulum

pratiksunucum

Siparişiniz onaylanmasından çok kısa bir süre sonra hosting hizmetiniz aktif olacaktır.

pratiksunucum

Ücretsiz SSL

pratiksunucum

Hosting hizmeti ile ücretsiz ömür boyu SSL sertifikası sahibi olabilirsiniz.

Tek Tık İle Yüzlerce Script Kurulum İmkanı

Bilgi gerektirmeden profesyonel siteler tasarlamak, Pratik Sunucum ile zor değil!

Hiçbir yazılım bilgisine sahip olmadan yüzlerce web scripti, bayi hosting paketinize tek tıkla, dosya yüklemeden ve ücretsiz olarak birkaç saniye içerisinde kurabilirsiniz.

E-Ticaret sitesi mi kurmak istiyorsunuz? Anında Opencart veya Magento kurarak sitenizi dizayn edebilir ve satışa başlayabilirsiniz. Yada ihtiyacınız olan scripti yüzlerce hazır script arasından seçip, saniyeler içerisinde sitenizi oluşturabilirsiniz.

Yada bir Blog sitesi mi kurmak istiyorsunuz? Tek tıkla Wordpress kurabilir ve blog sitenizi okurlarınızı göre dizayn etmeye başlayabilirsiniz.

Ucuz Hosting Karşılaştırma

Paketlerimizi aşağıdaki tablodan karşılaştırabilir ve size uygun olan paketi tercih edebilirsiniz.

Tek Site Full Limitsiz Ucuz Full Limitsiz
Domain Sayısı 1 Adet Sınırsız
Limitsiz Disk
Ram 2 GB RAM 8 GB RAM
Core Sayısı 1 Core 4 Core
Ücretsiz Ömür Boyu SSL
Limitsiz Trafik
Limitsiz Veritabanı Hesabı
Limitsiz FTP Hesabı
Haftalık Yedekleme
CPanel Kontrol Paneli
Ücretsiz .com veya .net domain
Satın Al Satın Al

Demo Scriptler

Kendin İçin En Uygununu Seç ve Başla

En uygun hosting hizmeti için sunmuş olduğumuz hazır scriptlerden sadece birkaçını buradan inceleyebilirsiniz.

İşletmenizi Büyütmek İçin Gerekli Olan Tüm Özellikler

Kontrol tamamen sizde! Dilediğiniz gibi paketlerinizi yönetebilir ve şekillendirebilirsiniz

pratiksunucum

Kolay Yönetim

En popüler kontrol paneli cPanel ile web sitenizi istediğiniz şekilde dizayn edebilir, kaynak yönetiminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Tek Tıkla Kurulum

Hosting paketlerimizde yüzlerce hazır scripti tek tık ile kurabilirsiniz. Paketlerimiz, Joomla, WordPress vb. yazılımlarla uyumlu olacak şekilde yapılandırılmıştır.

pratiksunucum

Ölçeklenebilir

Web site projeniz eğer beklediğinizden çok daha hızlı bir şekilde büyüyorsa, artmış olan kaynak ihtiyaçlarınızı bir üst paketimize geçerek çözebilirsiniz.

Ucuz Hosting Nedir, Avantajları Neler?

En uygun hosting sayesinde web sitenizi hemen hayata geçirebilirsiniz. Web sitelerinin çalışması için alan adıyla birlikte gereklilik taşıyan hosting yani sunucular farklı özellikleri ile satışa sunuluyor. Değişken fiyatlara sahip olmalarına rağmen ucuz hosting sayesinde projeniz için önemli avantaj elde edebilirsiniz. Bu sayede web sitenizi kolayca hayata geçirebilir, ekonomik olarak önemli fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

pratiksunucum

Ucuz Hosting Nedir?

Ucuz web hosting web sitenizi hayata geçirmek için ideal çözümdür. İnternet sitesinin çalışması için çeşitli dosyalara ihtiyaç vardır ve bu dosyaların barındırılması için sunucuya yani hostinge gereksinim duyulur. Ziyaretçiler siteye girdiğinde hostinge yüklenmiş olan dosyalar çalışmaya başlar ve böylece site içeriği, sayfalar, görseller ve benzeri veriler işlenerek siteyi kullanıma sunar. Söz konusu verilerin sunucuda barınması web sitesinin sorunsuz çalışmasını sağladığı gibi sunucunun trafik ve dosya kapasitesi de önem taşır. Limitsiz disk alan ayrıcalığı ve ssd diskler barındıran kaliteli altyapısı sebebiyle ucuz hosting hizmetimiz çokça tercih edilmektedir.

Ucuz web hosting sayesinde ekonomik şekilde web sitesinin çalışması için gerekli olan dosyaları depolayabilirsiniz. Aynı şekilde, FTP kullanımının gerekli olduğu projelendirme ya da geliştirme gibi farklı işleriniz için de hosting hizmetinden yararlanmanız mümkündür.

Genel olarak sunucunun hazır altyapılar veya çeşitli scriptler ile sorunsuzca çalışması için Linux tabanlı olmasına dikkat edilir. Windows hosting sunucularında PHP gibi yazılımlar çalışmamaktadır. En ucuz Linux hosting seçenekleri sayesinde web sitenizi hızlı ve sorunsuzca hayata geçireceğiniz sunucuya sahip olabilirisiniz. Hem kodlamalar hem de hazır altyapılar ile sorunsuz çalışacak olan bu sunucu seçeneği, herkesin web sitesi sahibi olmasını mümkün kılar.

Ucuz Hosting Ne İşe Yarar?

En ucuz Linux hosting her şeyden önce web sitenizi hızlı şekilde yayına almak adına kolaylık sunmaktadır. Web sitelerinin çalışması için çeşitli dosyalara ve görsellere ihtiyaç bulunmaktadır. Bu dosyaların ise sunucuda barınması gerekir. Dosyaları sunucuda barındırmak için ise hosting sahibi olmanız gerekmektedir. Hosting paketleri günümüzde çok çeşitli olarak sunulmaktadır. Özellikle sitenin ziyaretçi sayısı ve kullanılacak olan bellek miktarı hosting paketi seçimi yaparken en çok dikkat edilen konular arasında yer alır. Çok yüksek trafiğe ve dosya depolamaya ihtiyaç duyacak olan web siteleri için hostingin yüksek ya da sınırsız olarak seçilmesi gerekir. Bunun dışında küçük ya da orta ölçekli projeler için de iş tanımına uygun sunucu seçeneklerinden yararlanılması mümkündür.

pratiksunucum

Ucuz hosting satın al seçeneği ile web sitesinin sunucu ihtiyacını ekonomik şekilde karşılayabilirsiniz. Özellikle maliyet açısından önemli avantajlar içeren bu seçenek, böylece kolaylıkla web sitenizi hayata geçirmenizi mümkün kılıyor. Bu hosting seçeneğiyle PHP ile kodlanan web sitelerinden Laravel veya Codelgniter gibi framework sitelere kadar her siteyi kurabilirsiniz. Eğer Wordpress, vBullettin, Joomla gibi hazır altyapı kullanacaksanız bu sistemler için de sunucu doğru çözümler sunmaktadır.

reseller hosting

Ucuz Hosting Fiyatları

PratikSunucum hosting fiyatları ile ekonomik çözümler sunar. Bu sayede herkes tarafından erişilebilir durumdadır. Tercih edeceğiniz pakete göre fiyat farklılığı oluşsa da diğer hosting paketlerine göre çok daha düşük fiyatlar ile sahip olabileceğiniz seçenekler bulunmaktadır. Günümüzde teknoloji ve beraberinde internet kullanımı önemli düzeyde arttığı için hem kişiler hem de kurumsal markalar için internet kullanımı da önem taşıyor. Ucuz hosting seçenekleri ile birlikte hemen web sitenizi hayata geçirebilirsiniz. İsterseniz kendi blog sitenizi kurabilir, isterseniz işletmeniz için kurumsal web sitesini kullanabilirsiniz. Linux olarak sunulduğu için bu hosting seçeneklerinde panel kontrolü ve kullanımı da çok kolaydır. Panel üzerinden yapmak istediğiniz özelleştirmeleri, kurulumları ve diğer işlemleri rahatlıkla yapabilirsiniz.


Ucuz Hosting Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Hosting seçiminde doğru performansı almak ve projenizin ihtiyaçlarını karşılamak için belirli noktalara dikkat etmek gerekiyor. Ucuz web hosting genel olarak dosya depolama olarak kısıtlı seçeneklere sahiptir. Bu yüzden trafik ve depolama boyutu olarak yüksek sunucuların gerekli olacağı projelerde verimlilik sağlamayabilir. Ancak küçük ya da orta ölçekte web sitesi barındırmak istiyorsanız ucuz hosting paketleri ideal seçenek olarak öne çıkar. Özellikle web sitenizi yeni açıyorsanız ve sitenin geleceğine dönük tahminlerde bulunamıyorsanız ucuz hosting seçeneklerinden başlamak ve sonrasında hosting paketinizi yükseltmek daha iyi bir tercih olacaktır.

bayi hosting

Seçim esnasında dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta da trafik verileridir. Web sitesinin çalışması için yüklenecek olan dosyaların çalışması esnasında her sayfa görüntülemesine bağlı olarak belirli bir trafik oluşturmaktadır. Örneğin 200 kb’lık bir dosya web sitenizde görüntülenir haldeyse ziyaretçilerin tarayıcısında bu dosyanın görüntülenmesi halinde trafik kotasından bu boyut düşmektedir. Başka bir deyişle çok ziyaretçiye sahip olacak web siteleri için trafik yeterli gelmeyebilir. Ancak ziyaretçi sayısının çok olmayacağı projelerde ucuz hosting seçeneği ideal çözümler sunmak için yeterli olacaktır.

reseller hosting

Web sitesinin hızlı şekilde çalışabilmesi için sunucunun kullandığı işlemci ve bellek kapasitesi de önemlidir. Hizmetinizin yer aldığı sunucu üzerinde kullanılacak işlemcinin güçlü olması web sitenizin çalışması sırasında yüksek performans sağlayacaktır. Genel olarak ise küçük ya da orta çaptaki projeleriniz için ucuz hostingin sunduğu işlemci yeterlilik taşıyacaktır. Aynı şekilde RAM bellek de web sitesini oluşturan yazılım dosyalarının hızlı çalışması ve sitenin yavaşlamaması için kullanılır. Bellek gücü de yine çok büyük projeler hariç olmak üzere ucuz hostingde kullanıcılar için yeterli düzeydedir.

Hosting üzerine kurulacak olan web sitesinin her zaman çalışabilir olması da önemlidir. Bu yüzden en ucuz hosting seçimi yaparken doğru firmadan alım yapıldığına özen gösterilmelidir. Sunucuda kesinti olmaması, web sitesinin her zaman açık olması ve ziyaretçiler tarafından da erişilebilir olması demektir. Bu bakımdan gerekli altyapıya sahip ve stabil çalışma sunan firma ile çalışılmalıdır. Aynı şekilde olası sorunların çözümü için de teknik desteğin hızlı şekilde dönüş yapabilmesi gerekir. Tercih edeceğiniz ucuz hosting paketlerinde yaşayacağınız her soruna yönelik hızlı çözümler alabilirsiniz. Sitenizi korumak adına önemli olan yedekleme de yine ucuz hosting paketlerinde de sunulmaktadır. Bu kapsamda sitenizde yaşayacağınız kayıpları telafi etmek için en son alınmış olan yedekten yararlanabilirsiniz.

Web sitesinin hızlı şekilde çalışabilmesi için sunucunun kullandığı işlemci ve bellek kapasitesi de önemlidir. Hizmetinizin yer aldığı sunucu üzerinde kullanılacak işlemcinin güçlü olması web sitenizin çalışması sırasında yüksek performans sağlayacaktır. Genel olarak ise küçük ya da orta çaptaki projeleriniz için ucuz hostingin sunduğu işlemci yeterlilik taşıyacaktır. Aynı şekilde RAM bellek de web sitesini oluşturan yazılım dosyalarının hızlı çalışması ve sitenin yavaşlamaması için kullanılır. Bellek gücü de yine çok büyük projeler hariç olmak üzere ucuz hostingde kullanıcılar için yeterli düzeydedir.

Sadece girişimciler ya da hosting firmaları için değil, aynı zamanda birden fazla alan adına yani web sitesine sahip olan kişiler açısından da bayi hosting önemlidir. Her bir domain için yeniden hosting hizmeti almak yerine reseller ile birlikte istenilen sayıda domain eklemesi yapılmaktadır. Web sitesi sahiplerinin yanında web uygulaması ya da web sitesi geliştiricileri de bu amaçla paketler arasından seçim yapabilir.

bayi host


• Kullanımının kolay olması sayesinde herkes bayi reseller hosting kullanmaya başlayabilir. WHM panel, cPanel ya da Plesk panel gibi seçenekler ile hesabın web tabanlı yönetimi oldukça kolaydır. Müşteriler veya kullanıcılar için alan adının tanımlanması, kullanıcının panel üzerinden erişim sağlayabileceği erişim izinlerinin ayarlanması, NS yönetiminin yapılması, bant genişliğinin sağlanması, FTP bilgilerinin oluşturulması gibi her işlem kolaylıkla yönetilmektedir. Bu bilgilerde istenilen zaman değişikliğin yapılması da kullanım açısından avantaj yaratmaktadır.

• Paket yükseltme seçeneği; reseller hosting paketleri bütçenize ve projelerinize uygun olması amacıyla farklı paket içeriklerine sahip olarak sunulmaktadır. Eğer proje detaylarınız veya iş hacminiz artmışsa bu durumda paket değişikliğini kolayca yapabilirsiniz. Çok fazla hostinge ihtiyacınız bulunuyorsa bu durumda da sınırsız paket tercihi yaparak herhangi bir kısıtlama olmadan kullanabilirsiniz. Sınırsız paket içerisinde özel site trafiği, veritabanı sayısı, mail hesabı sayısı, FTP hesabı sayısı ve altdomain sayısı gibi sınırsız seçenekler sunulur. Bu aşamada pek çok hosting hesabını kontrol edebilir veya satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Ucuz Hosting Satın Al

Ucuz hosting satın al seçeneği bireylerden işletmelere kadar herkes için avantaj oluşturuyor. Kendinize ait web sitesi olmasını istiyorsanız hemen en ucuz Linux hosting seçeneklerinden yararlanarak web sitenizi kurabilirsiniz. Tüm küçük ve büyük işletmeler için de internette görünür olmak adına web sitesi önemli olduğundan, hosting seçenekleri ile birlikte kurumsal web sitelerinin hayata geçirilmesi de mümkün hale geliyor. Hosting alımı ile birlikte web sitenizin çalışması ve ziyaret edilmesi için alan adına da ihtiyacınız olacaktır. Eğer alan adınız mevcutsa bu durumda yine hostinge tanımlama yaparak hemen kullanıma başlayabilirsiniz.

bayi hosting

Diğer hosting seçeneklerine göre ekonomik şekilde oluşturulan ucuz web hosting paketleri, farklı zaman aralıklarına yönelik satışa sunuluyor. Bu kapsamda satın aldığınız süre boyunca kullanabileceğiniz sunucuyu, belirtilen süre sonunda istemeniz halinde yenilemeniz gerekecektir. Stabil, performans odaklı ve ekonomik oluşlarıyla nedeniyle herkes tarafından tercih edilebilir olan ucuz hosting paketleri internette yer almak, ileride önemli bir marka haline gelebilecek web sitenizi kurmak için ideal, yerinde ve doğru çözümler sunmayı başararak yardımcı oluyor

Sıkça Sorulan Sorular

Bu sayfada listelenen ürün ve hizmetlerle ilgili en sık sorulan soruların bir listesini hazırladık.

Sorunuzun cevabını bulamıyorsanız veya bu konuda daha fazla bilgi istiyorsanız, lütfen istediğiniz zaman bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin, size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Bize Sorun
Ucuz hosting, basit düzeylerde web site barındırmak isteyen ve çok fazla bütçesi olmayan kişilerin tercih edebileceği web site barındırma hizmetidir. Hosting paketlerimiz yıllık olarak satılmaktadır. En uygun hosting hizmeti için hemen kiralama yapabilirsiniz.
Uygun hosting hizmetimizde ücretsiz olarak SSL sertifikası sunulmaktadır. Siteniz için ücretsiz SSL sertifikası hizmetinden yararlanarak kullanıcılarınıza güven verebilir ve arama motorunda daha üst sıralarda gözükebilirsiniz.
Web sitenizi dünyanın en çok kullanılan hosting kontrol paneli olan cPanel aracılığıyla rahatlıkla yönetebilirsiniz. İstediğiniz paketi satın aldıktan sonra Linux işletim sistemi altyapısında bulunan cPanel üzerinden yönetim sağlamanız mümkündür.
Ucuz hosting paketlerimiz, yeni bir web sitesi açmaya karar vermiş veya küçük web siteleri için en ideal olan paketimizdir. Daha büyük bir web sitesi açma kararı aldıysanız hosting paketlerimizi inceleyebilirsiniz.
Hosting taşıma işlemi için hosting paketi satın alma işlemini gerçekleştirdikten hemen sonra destek bileti oluşturup ekibimize ulaşarak yardım alabilirsiniz. Teknik ekibimizin yapacağı birkaç kontrol ardından hosting taşıma işleminiz ücretsiz olarak gerçekleştirilecektir. Hosting paketinizi uğraş vermeden Pratik Sunucum'a taşıyabilirsiniz.
Verileriniz bizler için çok kıymetli. Hosting sunucularımızda barındırdığınız web sitenizin dosyaları ve MySQL verileri haftalık bir döngüde olacak şekilde düzenli olarak yedeklenmektedir. Bu sayede olası veri kayıplarına karşın işiniz ve verileriniz güvende olur.
Ucuz Hosting paketlerini, web sitesi açma konusunda yeni, web sitesini de en kolay şekilde yönetmek isteyen ve kolay bir yönetim paneline ihtiyaç duyanlar, küçük bir web sitesi açma kararı alanlar veya bir firma web sitesi açmak isteyenlerin tercihi olmalıdır.
Projenize uygun hosting paketi seçiminde henüz bir karara varamadıysanız, sizlere daima yardımcı olmak için bekleyen canlı destek hattımıza sorularınızı iletebilirsiniz, bu sayede paket seçiminde aklınıza takılan soru ve sorunlar için net cevaplar elde edip karar verebilirsiniz.
Fiziksel sunucular yada Hosting üzerinde tercih edilmekte olan web server yazılımı, yüksek ziyaretçi trafiği veya yüksek kaynak tüketimine sahip olan sunucular için yüksek performans ile ölçeklendirilmiş sunucu türüdür. Günümüzde aktif olarak kullanılan en performanslı web server türü olan Litespeed, ücretli bir yazılımdır.

LiteSpeed Web Server, sunucu üzerinde hiçbir işlem yapmadan, sistem içinde çalışan programlarınızın işleyişiyle bağlantılı hiçbir değişiklik veya düzenleme yapmadan rahatlıkla yönetebileceğiniz kullanışlı bir hizmet sağlamaktadır. Bu sayede LiteSpeed, web hosting panelinde oluşabilecek donma, takılma veya buna benzer durumları çözmek için kullanıcıların tercih ettiği bir sistemdir.

Copyright © 2010 - 2024 - Pratiksunucum.com - Tüm Hakları Saklıdır.