Reseller Hosting

Uygun maliyetli bayi hosting paketlerimiz ile bayi hosting sahibi olun

Sizin İçin En Uygun Reseller Hosting Paketleri

Reseller Hosting ile müşterilerinize özel hosting planları oluşturup, hosting firmanızı yönetin.

Bayi Küçük

29.99

Aylık

SİPARİŞ VER
 • 10 Adet Domain
 • Limitsiz Trafik
 • Limitsiz E-posta Hesapları
 • Limitsiz Alt Özellikler
 • 2GB RAM
 • 1 CORE
 • 100.000 İnode
 • Ömür boyu ücretsiz SSL
 • cPanel ve WHM Dahil
 • Reseller Hosting Hesabı

Bayi Orta

59.99

Aylık

SİPARİŞ VER
 • 20 Adet Domain
 • Limitsiz Trafik
 • Limitsiz E-posta Hesapları
 • Limitsiz Alt Özellikler
 • Site Başına 2GB RAM
 • Site Başına 2 CORE
 • 200.000 İnode
 • Ömür boyu ücretsiz SSL
 • cPanel ve WHM Dahil
 • Reseller Hosting Hesabı

Bayi Büyük

179.99

Aylık

SİPARİŞ VER
 • 30 Adet Domain
 • Limitsiz Trafik
 • Limitsiz E-posta Hesapları
 • Limitsiz Alt Özellikler
 • Site Başına 2GB RAM
 • Site Başına 2 CORE
 • 250.000 İnode
 • Ömür boyu ücretsiz SSL
 • cPanel ve WHM Dahil
 • Reseller Hosting Hesabı

Temel Yazılımlar, Tüm Bayi Paketlerimize Standart Olarak Dahildir

Bayi Hosting yönetiminizi kolaylaştırmak için sizlere en popüler hosting kontrol panelini ücretsiz olarak sunmaktayız.

cpanel-logo

cPanel

Hosting Hesabı Kontrol Paneli

cPanel Nedir?

cPanel, bir web sitesi barındırma sürecini basitleştirmek adına tasarlanmış bir grafik arabirim ve otomasyon sağlayan hosting kontrol panelidir.

cPanel, bayiler, yöneticiler ve son kullanıcı web site sahiplerine web sitelerini ve sunucu yönetimini bir web tarayıcısı aracılığıyla kontrol etme imkanı sağlayan bir paneldir.

whm-logo

Web Sunucu Yöneticisi (WHM)

Reseller / Sunucu Kontrol Paneli

Web Sunucu Yöneticisi (WHM) Nedir?

Web Sunucu Yöneticisi bir diğer adıyla WHM, cPanel'in arka yönetimi için yönetici erişim izini sağlayan bir kontrol panelidir. WHM, birkaç kaynağı yoğun olan siteyi veya çok sayıda siteleri yönetirken yöneticilere daha fazla kolaylık, kontrol ve esneklik sağlar. Bu sayede WHM sizlere bayi hosting hizmeti sunarken çok büyük bir avantaj ve kolaylık sağlayacaktır.

Reseller Hosting Hizmeti İçin Neden Pratik Sunucum'u Kullanmalısınız?

Kalite, güvenilirlik, üstün müşteri desteği ve yüksek teknik uzmanlık, markamızla eş anlamlıdır.

pratiksunucum

Ücretsiz Yedekleme

Yedekleriniz, yedekleme sistemimiz sayesinde ücretsiz haftalık olarak yedeklenmektedir.

pratiksunucum

Yüksek Performans

Kullanmış olduğumuz yeni nesil donanımlar ile birlikte maksimum performansı farkedeceksiniz.

pratiksunucum

Yüksek Uptime

Yedekli çalışan altyapımız ve güçlü sunucularımız sayesinde %99,9'a varan uptime değerleri.

pratiksunucum

Üstün Destek

Hızlı teknik destek hizmetimiz ile, sorularınıza en kısa süre içerisinde cevap alabilirsiniz.

pratiksunucum

Anında Kurulum

Siparişiniz onaylandıktan sonra bayi hosting hizmetiniz anında aktif olacaktır.

pratiksunucum

Uygun Maliyet

Çok uygun maliyetlere yüksek performanslı reseller hosting sahibi olabilirsiniz.

pratiksunucum

Ücretsiz SSL

Reseller hosting paketinde bulunan tüm siteleriniz için, ücretsiz ömür boyu SSL sertifikası sağlanmaktadır.

pratiksunucum

Ücretsiz Taşıma

Farklı bir firmada bulunan müşterilerimizin bayi hosting paketini ücretsiz olarak taşıyoruz.

pratiksunucum

Yüzlerce Hazır Script

Tek Tıkla KUR ve Geliştirmeye Başla

Dünyanın en popüler scriptlerini tek tıkla uğraş vermeden kurabilir ve geliştirme yapabilirsiniz.

 • OpenCartOpenCart
 • JoomlaJoomla
 • FlarumFlarum
 • LaravelLaravel
 • WordPressWordPress
 • AbanteCartAbanteCart

Bayi Hosting Ortak Özellikler

Hemen Teslim

SSD Altyapısı

cPanel - WHM Kontrol Paneli

Ücretsiz Haftalık Yedekleme

Ücretsiz SSL Sertifikası

%99.9 Uptime Oranı

Ücretsiz Site Taşıma

Türkçe cPanel Kontrol Paneli

Profesyonel Destek

%100 İzole kaynak

Yüksek Müşteri Memnuniyeti

Tam Yönetilebilirlik

Cloudlinux

LSCache - CageFS

Limitsiz E-mail Hesabı

Limitsiz FTP Hesabı

Limitsiz MySQL Veritabanı

Limitsiz Subdomain

LiteSpeed İle Web Sitenizi Hızlandırma İmkanı

LiteSpeed altyapısı ile web siteniz ışık hızında çalışsın!

LiteSpeed web sunucusu, ücretli ve Red Hat, Centos, Debian ve CloudLinux işletim sistemleri ile uyumluluğu olan bir web sunucusudur Apache gibi eski yapıya sahip olan bir web sunucusundan yaklaşık 10 kat yüksek performansa ve hızlı bir yapıya sahiptir. Bununla birlikte Linux sunucuları için en ideal web sunucularından biridir. cPanel gibi web hosting kontrol panelleriyle uyumlu çalışmaktadır.

LiteSpeed Web sunucusu, ham hızı ve ölçeklenebilirliği açısından yüksek performansa sahiptir. PHP'nin güvenliğini ve performansını kolaylıkla arttırdığı için, Joomla, Drupal, ve WordPress altyapılı web siteleri için hizmet vermek adına ideal bir hosting platformudur.

litespeed-logo

İşletmenizi Büyütmek İçin Gerekli Olan Tüm Özellikler

Kontrol tamamen sizde! Dilediğiniz gibi paketlerinizi yönetebilir ve şekillendirebilirsiniz

pratiksunucum

Kolay Yönetim

Dünyanın en popüler kontrol paneli olan cPanel ile hosting paketlerinizi istediğiniz şekilde oluşturabilir, kaynak yönetiminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Tek Tıkla Kurulum

Bayi hosting paketlerimizde tek tıkla yüzlerce hazır scripti kurabilirsiniz. Paketlerimiz, WordPress, Joomla, Opencart vb. yazılımlar ile %100 uyumlu olacak şekilde yapılandırılmıştır.

pratiksunucum

Ölçeklenebilir

İşiniz eğer beklediğinizden çok daha hızlı bir büyüme yakaladıysa, artan kaynak ihtiyaçlarınızı bir üst bayi paketimize geçebilirsiniz.

Reseller Hosting

Reseller hosting sayesinde dilerseniz hosting pazarlaması yapabilir ya da çoklu web sitelerini tek merkezden kontrol edebilirsiniz. Gelişmiş özellikleri ile birlikte günümüzde hosting alanında önemli bir avantaj sağlayan reseller hosting, yüksek hızlarda sağladığı fırsatlarla da öne çıkıyor.

pratiksunucum

Reseller Hosting Nedir?

Reseller hosting basit tanımı ile geniş depolama alanı ve bant genişliği sunularak çok sayıda web sitesinin barınmasına ya da hosting pazarlaması yapmayı sağlayan hosting çeşidi olarak öne çıkar. Özellikle sınırsız reseller hosting seçeneği sayesinde depolama açısından herhangi bir limit olmadan, sayısız web sitesi barındırmak da mümkün olmaktadır. Bu hosting aynı zamanda bayi hosting olarak da bilinmektedir. Bayi olarak bilinmesinin temel nedeni hostinge sahip olanın tıpkı bir hosting şirketi gibi kendi müşterilerine sunucu hizmeti sunabilmesi veya tek merkezden birçok web sitesini yönetebilmesi nedeniyledir

Genel olarak normal bir web hostinge 1 domain eklenmektedir. Bu da tek bir hostingde tek bir web sitesinin barınmasına neden olur. Ancak reseller hosting satın al seçeneği ile birlikte tek bir hostinge birden fazla domain yani web sitesi eklemek mümkündür. Özellikle sınırsız olan paket seçildiğinde sınırsız site ekleme özelliğinden de yararlanılmaktadır.

Normal web hostingler için addon özelliği ile birden fazla domain eklemek olası olsa da bu durumda da CPU aşımı veya yetersiz kaynak gibi hatalar meydana gelebilir. Aynı zamanda tüm domainler tek bir dizinde bulunacağından olası bir saldırı karşısında tüm domainler zarar görecek veya risk altında bulunacaktır. Reseller hosting sayesinde ise domainler farklı hosting hesaplarına sahip olur ve birbirlerinden bağımsız haldedir. Bu sebeple güvenli ve pratik kullanım sağlanır.

Reseller Hosting Fiyatları

Reseller hosting paketleri sundukları site barındırma sayısına göre farklı fiyatlandırmaya sahiptir. Küçük işlerden büyük işlere kadar ihtiyacı doğru şekilde karşılayacak özellikler taşıyan paketler arasından bütçenize en uygun olacak paketi seçebilirsiniz. Bu paketlerdeki fiyatı etkileyen nokta barındırılarak site sayısıdır. Site sayısı artış gösterdikçe fiyat da artmaktadır. Ancak farklı paketlerin olması kullanıcının ihtiyacını doğru olarak karşılamasını sağlamaktadır. Eğer site sınırlamasına takılmak istemiyor veya bunun hesaplamasını yapmak istemiyorsanız sınırsız reseller hosting seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz.

pratiksunucum
reseller hosting

Reseller Hosting Nasıl Kullanılır?

Bayi reseller hosting paketleri arasından seçim yaptıktan sonra kullanımı oldukça kolaydır. Herkesin kolaylıkla kullanabileceği yapıya sahip olan paketler, böylece hosting bayisi olmanızı veya projelerinizdeki siteleri kolayca hayata geçirmenizde yardımcı olmaktadır. Diğer hosting paketlerindeki gibi çalışma sistemine sahiptir ve ekstra olarak yapılacak kullanım detayları bulunmamaktadır. Bu kapsamda tüm hesapları tek panel üzerinden kontrol edebilir ya da kullanıcılar için hesap oluşturarak panele ulaşmalarını sağlayabilirsiniz. WHM/cPanel kontrol paneline sahip olduğu için yönetimi oldukça kolaydır.


Kontrol paneli yardımı ile birkaç işlem ile bir domaine ait hosting hesabı açılmaktadır. WHM paneli üzerinden açılacak olan her web hosting hesabının kendisine özel ayrı bir cPanel kontrol paneli olacaktır. Bu sayede kullanıcılar cPanel’e ulaşarak kendi hostingleri için yönetimde bulunabilir. Sadece yetki verilen hosting üzerinde kullanıcılar düzenleme yapabileceği için ana reseller hosting hesabına ise ulaşmaları olanaklı değildir. Aynı zamanda panel üzerinden kullanıcılara iletilecek olan cPanel’in hangi özelliklere sahip olacağı, kısıtlama ya da sınırlamaların da neler olacağı belirlenebilmektedir.

Reseller Hosting Ne İşe Yarar?

Bayi hosting ile birlikte isterseniz kendi sunucu girişiminizi hayata geçirebilir, isterseniz projeleriniz için birden fazla web sitesi kurulumu gerekiyorsa tek panel üzerinden kontrolü sağlayabilirsiniz. Günümüzde teknolojik olanaklar arttığı ve bu alanda ihtiyaç da oluştuğu için özellikle bu alana yönelik iş ihtiyacı da çoğalmaktadır. Sadece büyük işletmeler için değil küçük işletmeler açısından da web sitesinin olması önemli olduğundan, web sitesi kurulumu gibi hizmetlere de ihtiyaç duyulmaktadır.

bayi hosting

Bu kapsamda dijital ajans olarak faaliyet gösteriyor ya da web sitesi yapıyorsanız reseller hosting kullanmak işleriniz açısından önemli avantaj sağlayacaktır. Müşterileriniz için yapacağınız web sitelerinin sunucusunu kendi reseller hosting paketiniz üzerinden tanımladığınızda bunu fiyata dahil ederek kazancınızı arttırabilirsiniz.

reseller hosting

Sadece web sitesi kurulumları için değil, dilerseniz sadece hosting satışı da yaparak kazanç elde edebilirsiniz. Tercih edeceğiniz reseller hosting paketinde marka veya logo gibi ifadeler bulunmamaktadır. Bu ifadelerin bulunmaması sayesinde hosting satışını rahatlıkla yapabilirsiniz.

Bayi hosting tercih etmek satış yapacağınız kullanıcının kendi hosting paketini yönetebilmesi açısından da fırsat verir. Bu sayede kullanıcıların işlemlerini kendiniz yapmanız gerekmez.

Özellikle sınırsız reseller hosting tercih ederek herhangi bir site ekleme sınırı olmadan satış işlemlerinize hemen başlayabilirsiniz. Sağlayacağınız hostingler için kendiniz alan sınırlaması da koyabilirsiniz. Bu sayede kaynak dağılımı açısından da yetki sahibi olabilirsiniz.

Girişimciler ve yeni hosting şirketleri açısından reseller hosting kullanmak önemli avantajlar içerir. Normal koşullarda hosting hizmeti sağlamak için kapsamlı sisteme, sürekli olarak kontrol edilen sunucu cihazlarına ve güncellemelere gerek vardır. Ancak bayi hosting, çok pratik ve hızlı şekilde hosting dağılımını sağladığından kullanım için hız ve tasarruf sağlamaktadır.

bayi host

Sadece girişimciler ya da hosting firmaları için değil, aynı zamanda birden fazla alan adına yani web sitesine sahip olan kişiler açısından da bayi hosting önemlidir. Her bir domain için yeniden hosting hizmeti almak yerine reseller ile birlikte istenilen sayıda domain eklemesi yapılmaktadır. Web sitesi sahiplerinin yanında web uygulaması ya da web sitesi geliştiricileri de bu amaçla paketler arasından seçim yapabilir.


• Kullanımının kolay olması sayesinde herkes bayi reseller hosting kullanmaya başlayabilir. WHM panel, cPanel ya da Plesk panel gibi seçenekler ile hesabın web tabanlı yönetimi oldukça kolaydır. Müşteriler veya kullanıcılar için alan adının tanımlanması, kullanıcının panel üzerinden erişim sağlayabileceği erişim izinlerinin ayarlanması, NS yönetiminin yapılması, bant genişliğinin sağlanması, FTP bilgilerinin oluşturulması gibi her işlem kolaylıkla yönetilmektedir. Bu bilgilerde istenilen zaman değişikliğin yapılması da kullanım açısından avantaj yaratmaktadır.

• Paket yükseltme seçeneği; reseller hosting paketleri bütçenize ve projelerinize uygun olması amacıyla farklı paket içeriklerine sahip olarak sunulmaktadır. Eğer proje detaylarınız veya iş hacminiz artmışsa bu durumda paket değişikliğini kolayca yapabilirsiniz. Çok fazla hostinge ihtiyacınız bulunuyorsa bu durumda da sınırsız paket tercihi yaparak herhangi bir kısıtlama olmadan kullanabilirsiniz. Sınırsız paket içerisinde özel site trafiği, veritabanı sayısı, mail hesabı sayısı, FTP hesabı sayısı ve altdomain sayısı gibi sınırsız seçenekler sunulur. Bu aşamada pek çok hosting hesabını kontrol edebilir veya satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Bu sayfada listelenen ürün ve hizmetlerle ilgili en sık sorulan soruların bir listesini hazırladık.

Sorunuzun cevabını bulamıyorsanız veya bu konuda daha fazla bilgi istiyorsanız, lütfen istediğiniz zaman bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin, size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Bize Sorun
Reseller hosting, web tasarım işi üzerinde çalışan ve ajanslar için yada çok sayıda internet sitesine sahip olan kişiler için uygun olan üstün performansa sahip hosting çözümüdür. Reseller Hosting paketleri aracılığıyla her sitenize ayrı kontrol paneli sağlanır ve yönetimini oldukça basitleştirir. Müşteriniz ile anlaşmanıza göre paketlerinizi dilediğiniz gibi yapılandırabilirsiniz.
Dijital ajans, webmaster veya SEO uzmanıysanız ve müşterilerinize hosting barındırma hizmeti sağlamak istiyorsanız, bayi hosting paketleri tam olarak size göre. Yönetim kolaylığı, esnetilebilir kaynaklar ve fiyat/performans için bayi hosting tercih edebilirsiniz. En ucuz reseller hosting fiyatları ile hosting barındırma hizmeti vermiş olduğunuz müşterilerinize uygun fiyatlı hosting barındırma hizmeti sunabilirsiniz.
Reseller Hosting paketinizi, dünyanın en çok tercih edilen kontrol paneli olan cPanel/WHM aracılığıyla yönetebilirsiniz. Bayi hosting paketi satın alma işleminizin bitmesi ardından Linux işletim sistemi altyapısında çalışan cPanel/WHM üzerinden yönetim sağlayabilirsiniz.
cPanel kontrol paneli herhangi bir teknik bilgi gerektirmeden mevcut tüm hesaplarınızı kolay bir şekilde yönetmenizi ve yeni hosting hesapları oluşturmanızı sağlamaktadır. Bu altyapıyla beraber gelen LiteSpeed ve CloudLinux ile hiç bir ayar gerektirmeden üstün bir performans ve güvenlik sağlamış olursunuz.
Reseller hosting taşıma işlemi için reseller hosting satın alma işlemini tamamladıktan sonra teknik destek bileti oluşturarak ekibimize ulaşarak yardım alabilirsiniz. Teknik destek ekibimizin yapacağı kontroller ardından reseller hosting taşıma işleminiz ücretsiz olarak gerçekleştirilir. En ucuz reseller hosting fiyatları ile birlikte bayi hosting paketinizi zahmet yaşamadan Pratik Sunucum'a taşıyabilirsiniz.
Birden fazla web sitesine sahip olan site sahiplerinin güvenlik, yönetim kolaylığı ve performans gibi konularda daha iyi sonuçlar elde etmesini sağlamaktadır. Linux tabanlı reseller hosting hizmetlerimizde cPanel/WHM altyapısını kullanmakta olup gelişmiş WHM arayüzü sayesinde oldukça kolay bir yönetim imkanı sunmaktadır.
Reseller Hosting paketlerini, birden fazla alan adı barındırmaya ihtiyaç duyan ve bu alan adlarını en kolay şekilde yönetebilecek bir yönetim paneline ihtiyaç duyan uzmanlar, geliştirdiği web sitelerini kendi yöneten yahut müşterilerinin yönetimine sunan geliştiriciler, site barındırma hizmeti sağlayanlar, kod geliştirileri, tasarımcı ve SEO uzmanları tercih etmelidir.
Reseller Hosting paketlerimizde ücretsiz SSL sertifikası mevcuttur. Tüm siteleriniz ücretsiz SSL sertifikası hizmetinden yararlanabilir. Bayi hosting paketinizdeki tüm siteler için ömür boyu ücretsiz SSL sertifikası sağlanmaktadır.
İşinize veya projenize uygun bayi hosting seçiminde kararsız kaldıysanız, sizlere yardımcı olacak canlı destek ekibimize sağ alttan ulaşabilir, sorun ve sorularınızı iletebilirsiniz.
CageFS, CloudLinux üzerinde olan bir çok güvenlik açığının nedenlerine çözüm getirmek için geliştirmiş olduğu sanal dosya sistemidir. Sunucunuzda bulunan her kullanıcının (web sitesi) kendi içerisinde sitesini yayınlamasını sağlayarak, herhangi bir kullanıcının sitesinden kaynaklanabilecek bir güvenlik açığını sunucudaki diğer hesaplara (web siteleri) erişim sağlanmadan engellemeyi hedefler. CageFS aynı zamanda eski adıylada SecureLVE olarak bilinir. Diğer "kafes" uygulamalarından en önemli farklı; Tamamen Webhosting alanına özel olarak üretilmiş olmasıdır.

CloudLinux, CageFS ile yapılandırılmış bir sistemde her kullanıcı kendisine ait araçlara sahip olup herşey diğer kullanıcılardan tamamen ayrılmış bir şekilde çalışır. Hiçbir kullanıcı kendi sanal dosya sistemi dışındaki dosyaları, kullanıcı hesap adlarını veya şifrelerini göremez, erişemez veya değiştiremez. Sunucudaki config dosyalarını okuyamaz. Bununla birlikte, kullanıcılarınızın hiçbiri kısıtlandığını hissetmez veya düşünmez. Mevcut olan website ve website scriptlerinde hiçbir değişikliğe gereksinim duymaz.

Copyright © 2010 - 2024 - Pratiksunucum.com - Tüm Hakları Saklıdır.