Rapid SSL Sertifikası

Rapid SSL sertifikaları ile düşük maliyet, hızlı kurulum

Pratik Sunucum Rapid SSL Hizmeti

Symantec güvencesiyle en ucuz SSL sertifikası Rapid SSL sertifikaları Pratik Sunucum'da.

rapid-logo Teslim Süresi Ücretsiz Kurulum Belge Wilcard Onay Türü Fiyat Sipariş
RapidSSL Certificate Anında Teslim (DV) Standart 1.17 $ Satın Al
RapidSSL Wildcard Certificate Anında Teslim (DV) Standart 10.08 $ Satın Al

Web Sitenizi SSL Sertifikası ile Güvende Tutmanın Birkaç Nedeni Vardır

Bir SSL sertifikası, web sitenizin ziyaretçilerine güven verir, ancak aynı zamanda pratik avantajları da vardır.

pratiksunucumKullanıcı Verilerini Koruyun

Rapid SSL sertifikaları aracılığıyla kullanıcılarınızın (isim, adres, kredi kartı vb.) kişisel bilgilerini güvence altında tutabilirsiniz.

pratiksunucumPCI Uyumluluğu

PCI uyumluluğu sayesinde sitenizde kredi kartıyla alışveriş yapan kişiler güvende olacaktır.

pratiksunucumSEO Sonuçlarını İyileştirin

Rapid SSL sertifikaları ile Google arama motorunda üst sıralara çıkmaya hazırlanın.

Sıkça Sorulan Sorular

Bu sayfada listelenen ürün ve hizmetlerle ilgili en sık sorulan soruların bir listesini hazırladık.

Sorunuzun cevabını bulamıyorsanız veya bu konuda daha fazla bilgi istiyorsanız, lütfen istediğiniz zaman bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin, size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Bize Sorun
Wilcard SSL sertifikaları yalnızca verilen ana domain adresinin alt alan adı adreslerini güvencede tutmak için kullanılabilir.
RapidSSL sertifikası, müşterilerine 30 gün geçerliliğe sahip ücretsiz sertifika sunar. Dakikalar içerisinde yayınlanacak olup, tüm (%99.9) web ve mobil taracıyılar için uyumlu olacaktır.
Wilcard SSL sertifikası, daha büyük etki alanında olan tüm alt alan adları tarafından kullanılan genel anahtar sertifikasıdır. Herkese açık olan web sitesinde bir wilcard sertifikası kullanarak, aynı sertifika ile şifrelenmiş sınırsız subdomainin güvenliğini sağlayabilirsiniz. Kolay ve oldukça ekonomik bir seçenektir.
Suresi dolmuş olan bir sertifika kullandığınız vakit, şifrelemeler ve karşılıklı kimlik doğrulama riskleri olacaktır. Tüm alt alan adlarınızda da güvensiz işaretlenme riski bulunmaktadır. Ziyaretçileriniz sitenizi süresi dolmuş bir SSL sertifikası ile ziyaret ettikleri vakit, siteye girmelerini engelleyen bir uyarı işareti göreceklerdir.
RapidSSL'in satın alma konusunda herhangi bir sınırlaması bulunmuyor. Yani, dilediğiniz kadar SSL sertifikası alabilirsiniz. Sınırlama sadece ücretsiz (deneme) SSL hizmeti için geçerlidir.
RapidSSL sertifikası, alan adı doğrulama sürecini anında tamamlar. Sadece birkaç dakika içerisinde e-posta adresiniz aracılığıyla doğrulama yapabilirsiniz.

Rapid SSL Nedir?

Rapid SSL sertifikası dünya genelinde bilinen ve pek çok web sitesi tarafından kullanılan güvenlik belgesidir. GeoTrust’ın sahibi olduğu bu sertifika, dünya genelinde sık tercih edilmesini özellikle uygun fiyatlar sunmasına borçludur. Fiyatlarının ekonomik olmasına karşılık güvenlik açısından beklentileri fazlasıyla karşılamayı başaran sertifika uzun yıllara dayanan deneyimi ile alanında kendisini ispatlamış durumdadır.


Tüm tarayıcılar ile uyumlu olması sayesinde web sitesinin güvenliği ve erişimi açısından avantaj yaratan sertifika aynı zamanda güçlü şifreleme özelliği ile birlikte üçüncü tarafların kişisel bilgilere erişimini engeller. Bu sayede ziyaretçilerin web sitesinde geçirdikleri süre zarfında güvenlik yüksek seviyede sağlanır.

ucretsiz ssl

Rapid SSL Sertifikası Nedir?

Rapid SSL sertifikası dünyanın en popüler güvenlik sertifikası olarak biliniyor. Site güvenliği açısından etkili ve güvenli çözüm bulmak isteyenler için çözüm sunan Rapid SSL bireysel web sitelerinden büyük çaptaki e-ticaret sitelerine kadar güvenlik çözümleri sağlıyor.

Rapid SSL Sertifika Avantajları Neler?

Rapid SSL sertifika avantajları ekonomik ve yüksek güvenlikli olması açısından kullanıcılar adına oldukça fazladır. Bu avantajlar şu şekilde sıralanabilir;

ssl sertifikası


• Küçük web sitelerinden büyük çaptaki web sitelerine kadar ihtiyacı doğru şekilde karşılayacak olan güvenlik çözümleri sunar.

• Ekonomik olması sayesinde büyük ücretler ödenmeden gerekli olan güvenliği mümkün kılar.

• Garanti bedeli sunması sayesinde sertifikadan kaynaklı olarak meydana gelebilecek güvenlik sorunlarına karşı koruyucu önlem alır. Böylece olası bir risk durumunda meydana gelen kayıpların da giderilmesinde etkilidir.

• Alan adı doğrulaması için rahatlıkla kullanılabilir ve web sitesini ziyaret eden kullanıcılara alan adını güvenli olarak gösterir. Bu sadece siteye gelen ziyaretçiler için değil arama motorlarında da sitenin üst sıralarda çıkması açısından yararlıdır. Tarayıcıların da herhangi bir uyarı vermeden ziyaretçilerin siteye ulaşabilmesini mümkün kılar.

• Kolay kurulum ve hızlı tanımlama sayesinde projeleriniz için Rapid SSL sertifikaları hemen kullanılır hale gelir.

• Site mührü sunması ile birlikte web sitenizde ziyaretçilerinize sitenin güvenliği ile ilgili olarak kanıt göstermek için avantaj elde edebilirsiniz. Böylece ziyaretçilerinizin markanıza olan güveni de artacaktır.

• Farklı paketler üzerinden sunularak projenize en uygun olan çözümü seçebilmenizi mümkün kılar.

ssl sertifikası

Wilcard SSL Nedir?

Wilcard SSL sertifikası ile birlikte web sitenizi ve tüm alt alan adlarını koruma altına alabilirsiniz. Sitenizi ziyaretçiler ve arama motorları için güvenli hale getirmek için doğru çözümler sunan Wilcard SSL sertifikası ile birlikte hızlı ve güvenli korumaya sahip olabilirsiniz.

Wilcard SSL Neden Kullanılır?

Wilcard SSL tanımı itibariyle alan adınızın ve web sitenizin güvenli hale gelmesine yardımcı olur. Temel olarak SSL sertifikaları web sitesindeki kullanıcı bilgilerinin üçüncü taraflar tarafından ele geçirilmesine yönelik koruma sunar. Bu sayede kullanıcı deneyimi iyileştirilirken aynı zamanda risk yaratacak durumların da önüne geçmek mümkün olur.

ssl sertifikası

Küçük sitelerden büyük sitelere kadar tüm sitelerin güvenlik ihtiyacını karşılayacak olan Wilcard SSL belgesi ile aynı zamanda alan adının tüm alt alan adlarını da kapsadığı için avantaj sunar. Wilcard SSL sertifikası için bilinmesi gereken en önemli nokta ise DV ve OV seviyelerinde sunulmasıdır. EV olarak sunulmamaktadır.

ssl sertifikası

Wilcard SSL Sertifika Kullanma Avantajları Neler?


Wilcard SSL sertifika avantajları şu şekilde sıralanabilir;

• Sınırsız alt alan koruması sunar. Başka bir deyişle tek bir Wilcard SSL sertifikası ile istediğiniz kadar alt adını güvenli hale getirebilirsiniz.

• Verimlilik açısından gelişmiş özelliklere sahiptir. Özellikle sayısız alt alan adı için kullanım sunması tek merkezden birden çok sunucuyu kontrol etmenizi mümkün kılar.

• Fiyat açısından Wilcard SSL ekonomik çözümler sunar. Özellikle tüm alt alan adlarını kapsıyor olması tasarruf açısından önemli katkı sunar.

• Kullanım kolaylığı sunar. Alt alan adı kurduktan sonra tanımlama yapmanıza gerek kalmadan, anında SSL güvenliği geçerlilik taşır.

• Kurumsal firmalar için sertifikada şirket bilgilerinin yer almasını mümkün kılar.

Copyright © 2010 - 2024 - Pratiksunucum.com - Tüm Hakları Saklıdır.