Web Hosting

Ücretsiz .com Domain ve Ücretsiz SSL içeren web hosting ürünlerimiz

Hosting - Üstün performanslı Sınırsız Hosting

İhtiyacınıza uygun yüksek performanslı hosting paketini hemen seçin

Sınırsız Hosting

Sınırsız alt yapı özellikleri ve ücretsiz servisler

4.99

Aylık

Tüm Paketleri Göster
  • Bedava .com domain
  • Bedava SSL
  • cPanel Kontrol Paneli

WordPress Hosting

Wordpress için özel yapılandırılmış alt yapı

6.99

Aylık

Tüm Paketleri Göster
  • Bedava .com domain
  • Bedava SSL
  • cPanel Kontrol Paneli

Ekonomik Hosting

Düşük bütçeli ihtiyaçlar için başlangıç paketi

2.49

Aylık

Tüm Paketleri Göster
  • Bedava SSL
  • cPanel Kontrol Paneli

Reseller Hosting

Yazılım şirketleri ve ajanslar için ideal

19.99

Aylık

Tüm Paketleri Göster
  • Bedava SSL
  • cPanel/WHM Kontrol Paneli

Hosting Paketlerimize Standart Olarak Eklenen Ek Özellikler

Paylaşımlı web hosting hizmeti aşağıdaki harika özellikleri içerir

mail

SınırsızMail Hesabı

web

SınırsızWeb Sayfası

ftp

SınırsızFTP Hesabı

database

Sınırsız Veritabanı

Softaculous Oto Kurulum Sayesinde Tek Tık İle 400'den Fazla Script Kurabilirsiniz

Tek bir tıklamayla çeşitli faydalı web scriptleri kurarak web sitenize hızlı bir şekilde başlayın.

wordpress-logo

WordPress ile harika E-ticaret, blog vb. siteleri çok basit bir şekilde oluşturabilirsiniz.

joomla-logo

Joomla! ile çevrimiçi dergi, e-ticaret, kişisel amaç veya ticari amaç gütmeyen kurumsal web siteleri oluşturabilirsiniz.

concrete5-logo

Concrete5, açık kaynak koduna sahip içerik yönetimi ve web site oluşturmak için kullanılan bir web scripttir.

eyeos-logo

eyeOS, her şeyi tarayıcı üzerinde çalışan bir çeşit işletim sistemidir. eyeOS ile tarayıcı üzerinden işletim sistemi yönetebilirsiniz.

phpbb-logo

PhpBB, açık kaynak kodlu ücretsiz bir forum sistemidir. Bir forum topluluğu oluşturmak için en ideal scriptlerden biridir.

mybb-logo

MyBB, MySQL veritabanı kullanan ücretsiz forum scriptidir. Eklentiler sayesinde özelleştirilebilir bir yapıya sahiptir.

osticket-logo

osTicket, kullanıcıların e-posta, web form ve telefon görüşmeleri ile oluşturdukları olayları kolay şekilde yönetmenizi sağlar.

magento-logo

Magento, PHP yazılım dilini kullanan açık kaynak kodlu ve ücretsiz bir e-ticaret yazılımıdır.

bbpress-logo

bbPress, WordPress'e katkı sunmuş kişiler tarafından oluşturulan, kasıtlı biçimde basit ama son derece güçlü bir forum scriptidir.

Yardıma Mı İhtiyacınız Var?

İhtiyacınıza en uygun olan hosting paketini seçmenizde size yardımcı olalım.

Hosting paketlerimizden hangisinin ihtiyaçlarınızı karşılayacağına karar veremiyorsanız, teknik ekibimizle iletişime geçerek sizin için en uygun hosting paketini seçmek konusunda yardım alabilrsiniz.

canlidestek-gorsel

Web Hosting Hizmetiniz İçin Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Herhangi bir hosting paketinde ilk 14 gün için koşulsuz iade hakkı sunmakla kalmıyoruz, ayrıca çeşitli harika avantajlarımız da var!

pratiksunucum

Yüksek Hız

Tüm hosting seçeneklerimizde sağladığımız donanımlar sayesinde yüksek hızlı hosting hizmetini sizlere sunuyoruz.

pratiksunucum

Kesintisiz Ticket Destek

7/24 destek hizmeti sunan tecrübeli ekibimiz bir sorunla karşılaştığınızda size yardımcı olmak için hazırdır.

pratiksunucum

Yüksek Uptime

Güçlü donanım ve yedekli çalışan altyapımız sayesinde hizmetlerimizde %99.9'a varan uptime değerleri bizde!

pratiksunucum

Ücret İadesi

Satın almış olduğunuz hosting hizmetinden memnun kalmazsanız 14 gün içerisinde iade seçeneğiniz mevcuttur.

pratiksunucum

Anında Kurulum

Siparişinizin onaylanmasının hemen ardından hosting hizmetiniz anında aktif duruma gelecektir.

pratiksunucum

Uygun Maliyet

Yüksek performanslı hizmetimizin yanı sıra maliyetlerimizi oldukça düşük tuttuk.

pratiksunucum

Ücretsiz SSL

Tüm hosting paketlerimizde ücretsiz olarak ömür boyu SSL sertifikası hizmeti sağlamaktayız.

pratiksunucum

Ücretsiz Taşıma

Farklı bir firmada bulunan hosting hizmetinizi bize taşıma kararı aldıysanız bu işlemi sizin yerinize ücretsiz olarak yapmaktayız.

Web Hosting Karşılaştırma

Paketlerimizi aşağıdaki tablodan karşılaştırabilir ve size uygun olan paketi tercih edebilirsiniz.

Paket1 Paket2 Paket3 Paket4
eTugra Standart 1 Saate Teslim 1 Saate Teslim Standart
eTugra EV Multidomain 1 Saate Teslim 1 Saate Teslim Firma
eTugra 1 Saate Teslim 1 Saate Teslim Firma
eTugra 1 Saate Teslim 1 Saate Teslim Standart
eTugra 1 Saate Teslim 1 Saate Teslim Standart
eTugra 1 Saate Teslim 1 Saate Teslim Firma
eTugra 1 Saate Teslim 1 Saate Teslim Firma
eTugra 1 Saate Teslim 1 Saate Teslim Firma
eTugra 1 Saate Teslim 1 Saate Teslim Standart
eTugra 1 Saate Teslim 1 Saate Teslim Standart
eTugra 1 Saate Teslim 1 Saate Teslim Firma
eTugra 1 Saate Teslim 1 Saate Teslim Firma
Satın Al Satın Al Satın Al Satın Al

Hosting Nedir, Avantajları Nelerdir?

Web sitelerinin internette barınması, ziyaretçiler tarafından erişilebilir hale gelmesi için hosting kullanılması gerekiyor. Temel görevi web sitesinin çalışmasını sağlayacak olan verilerin işlenmesi olan hosting ise kendi içinde farklı özelliklere ayrılıyor. Bu yüzden web sitesi kurmak isteyenler için hosting hakkında bilgi almak önem taşıyor.

pratiksunucum

Web Hosting Nedir?

Web hosting nedir sorusuna temel olarak web sitesinin çalışması için gerekli olan dosyaların depolandığı ve işleme alındığı sunucu şeklinde yanıt vermek mümkündür. Başka bir deyişle web hosting, web sitenizin ya da uygulamanızın dijital ortamda yayınlanması için online olarak görev yapan sunucudur. Bir hosting aldığınızda web sitenizin çalışması için ihtiyaç duyulacak olan dosya ve verilerin depolanacağı bir sunucu kiralamış olursunuz.

Web sayfası bilgilerinin saklanmasını sağlayan, kullanıcılar tarafından erişilebilir olmasına olanak tanıyan hosting çeşitleri farklı özelliklere sahiptir. Hosting aslında web sitesinin çalışır olması için kesintisiz şekilde çalışma gösteren somut bir bilgisayar olarak görev yapar. Web hosting sağlayıcınız ise sunucunun açık ve çalışır olmasını sağlar. Aynı zamanda saldırılardan ve verilerin de ziyaretçilerin tarayıcısına aktarılması ile görevlidir.

Yeni site kurulumu yapacağınız zaman en önemli gereklilik sunucuya sahip olmanızdır. Web hosting olmadığında web sitenizin dosyalarının internet ortamında barınacağı bir yer olmayacağı için siteniz de hayata geçmeyecektir. Bu yüzden sunucunuzu aktif hale getirerek web sitenizi hızlı şekilde kurabilirsiniz.

Linux Hosting Nedir?

Linux hosting nedir sorusu da web sitesi açmak isteyenler tarafından önemli bir soru olarak öne çıkıyor. Linux hosting hakkında konuşmadan önce, ilk olarak Linux’un ne olduğu üzerinde durmak gerekiyor. Linux, geliştiriciler tarafından daha sık kullanılan ve açık kaynak kodlu olması sayesinde önemli avantajlar sunan bir işletim sistemi olarak bilinmektedir. Linux, açık kaynak kodlu olduğu için geliştirilmeye her zaman açıktır. Bu yüzden de Linux temelli pek çok uygulama, program veya başlı başına işletim sistemi çıkarılabilir.

Bu kapsamda hosting firmaları da Linux tabanlı olacak sunucularını hayata geçirir. Bunun için de Linux’un en yaygın dağıtımları arasında sayılan CentOS’u kullanmaktadırlar. Bu kapsamda Linux hosting paketleri de Linux işletim sistemine sahip olan sunucularda barınır ve bu yüzden Linux hosting ismiyle anılır.

pratiksunucum

Sunduğu olanaklar ile birlikte en çok tercih edilen hosting paketlerinden olan Linux hosting özellikleri ile birlikte web gereksinimlerini karşılamayı başarır. Dinamik yapıda ve açık kaynak kodlu olması ile pek çok geliştirici ve PHP altyapısına sahip olan web siteleri tarafından kullanılır.

reseller hosting

PHP gibi dinamik yani sürekli olarak geliştirilen bir dil, Linux tabanlı sunucularda en yüksek performansı sunması ile Linux web hosting kullanımı da popüler hale gelmiştir. MySQL ve PHP tabanlı özel yazılımların yanında hazır içerik yönetimi sunan Wordpress, Joomla ve Drupal gibi sistemlerle de tam uyumlu olarak çalışma özelliğine sahiptir. Bu sistemler adeta internet sitelerinin yüzde 95’ini oluşturduğu için Linux hosting sayesinde projelerin hayata geçirilmesi de kolaylaşmaktadır.


Linux hosting avantajları sayesinde de beklentilerinizi doğru şekilde karşılamak için yardımcı olur. Özellikle ekonomik ve kolay yönetilebilir olması Linux sunucu tercih edecekler için önemli fırsatlar oluşturur. Yüksek performans ve stabil kullanım değerleri sunan Linux sunucular bu sayede web sitenizin ihtiyaçlarının doğru karşılanmasında yardımcı olmaktadır. Özellikle Wordpress gibi günümüzde çok tercih edilen hazır sistemlerle de uyumlu olması Linux hosting kullanıcılarının artmasını sağlar. Linux sunucularda kolay bakım ve özelleştirme de yapabileceğiniz için projenizin istediğiniz gibi olmasını çok rahat şekilde sağlayabilirsiniz.

Linux sunucular güvenlik açısından da önemli avantajlar sunar. Özellikle bakım, onarım ve zararlı yazılımlara karşı korunaklı hale getirilebilir yapısıyla Linux hosting ile projelerinizi güven altında tutabilirsiniz.

Hosting Fiyatları

Hosting fiyatları tek bir fiyat üzerinden değil, sunucunun özelliklerine göre değişken fiyatlar üzerinden belirlenmektedir. Bu yüzden de projeye ve bütçeye göre uygun olan hosting paketleri arasından seçim yapmak olanaklıdır. Hosting fiyatlarında temel etmen sunduğu trafik ve depolama alanıdır. Bazı paylaşımcı sunucular sınırsız limit sunar. Bu sayede veri boyutuna bakılmaksızın sunucuda dosyalarınızı tutmanız mümkündür. Bazı paketlerde ise depolama sınırı bulunur. Bunun yanında siteyi ziyaret edecek kullanıcıların trafiğine göre de paketler oluşturulur. Örneğin çok fazla kullanıcının ziyaret edeceği bir web sitesini hayata geçirmek hosting paketinin trafik bandının yüksek olması gerekir. Eğer düşük trafiğe izin veren bir pakete sahip olursanız bu durumda sunucuya erişim mümkün olmayacaktır.

bayi hosting

Fiyatlar üzerinde bir diğer etmen sunucunun ne kadar süre ile kiralandığıdır. Ömür boyu kullanım olacak şekilde hosting paketi bulunmaz. Hizmet sağlayıcıdan bu kapsamda belirli süreler ile hosting kiralaması yapılır. Genel olarak en düşük süre 1 yıldır ve bu sürenin sonunda sunucunun aktif kalabilmesi için tekrar yenileme yapılması gerekir. Yenileme yapıldığında sunucu içindeki veriler korunur ve bir sonraki ödeme tarihine kadar sunucuya sorunsuz erişim mümkün olur. Eğer belirtilen süre kapsamında sunucu yenilenmezse içindeki veriler silinecektir. Tek seferde hizmet sağlayıcının olanak verdiği ölçüde uzun süreli alım yapmak çok daha avantajlı fiyatlar ile karşılaşmanızı sağlar. Başka bir deyişle alım sırasında sunucunun süresi ne kadar uzun olursa ödeyeceğiniz ücret de düşük olacaktır.

reseller hosting

Farklı özelliklere sahip olan hosting paketleri arasından uygun fiyatlı olanları bulmanız mümkündür. Bunun için de kullanım amacınızı göz önünde tutabilirsiniz. Örneğin, yeni kurulan ve çok fazla ziyaretçi çekmeyecek bir web sitesini hayata geçirirken özellik açısından yüksek değerler sunan hosting paketini tercih etmenize gerek bulunmaz. Bunun yerine web sitesinin başlangıçtaki ihtiyacını karşılayacak sunucuyu seçmek yerinde olacaktır. Sonrasında seçilen sunucu ihtiyaca karşılık vermiyorsa bu durumda yükseltme yapmak mümkün olduğundan paket detayları da geliştirilebilir.

Hosting Satın Al

Hosting satın al seçeneği ile birlikte istediğiniz hosting paketini kolayca alabilirsiniz. Bir web sitesinin hayata geçirilmesi için domain yani alan adı ile hostinge ihtiyacı vardır. Alan adı kullanıcıların tarayıcıya web sitesinin adresini yazarak ulaşmalarını sağlarken hosting de web sitesinin çalışmasını sağlayacak olan dosyaların erişilmesini mümkün kılar. Bu yüzden web sitesi kurmak istiyorsanız mutlaka hosting sahibi olmanız gerekmektedir.

bayi hosting

Günümüzde pek çok hosting türü de bulunur. Paylaşımlı hosting paketlerinden kişiye özel olarak tanımlanacak hostinglere kadar değişen özelliklerde sunucu bulabilirsiniz. Buradaki temel nokta ise projenin gereksinimlerini doğru karşılayacak olan hostingi seçmektir. Bunun için de hosting seçimi esnasında mutlaka proje detaylarını göz önünde tutmalı ve buna göre karar vermeye özen göstermelisiniz.

Hosting aldıktan sonra standartlar olarak alan adı uzantılı eposta sahibi de olabilirsiniz. Bunun yanında hosting sayesinde eğer izin veriyorsa depolama amaçlı olarak dosyalarınızı da tutabilirsiniz. Hosting için genelde tek bir site kurulumu mümkündür. Ancak sınırsız alt site kurmanız olanaklıdır. Bunun yanında kişiye özel olarak oluşturulan hosting paketlerinde birden fazla siteyi de kurmak veya kontrol etmek olanaklıdır. Herkese ihtiyaçları kapsamında çözümler sunan hosting paketleri arasından hosting satın al seçeneği ile birlikte kolaylıkla seçim yapabilirsiniz. Bu sayede projelerini hemen hayata geçirebilir, internette görünür hale gelebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Bu sayfada listelenen ürün ve hizmetlerle ilgili en sık sorulan soruların bir listesini hazırladık.

Sorunuzun cevabını bulamıyorsanız veya bu konuda daha fazla bilgi istiyorsanız, lütfen istediğiniz zaman bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin, size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Bize Sorun
Hosting, web sitelerinin yayınlanmasını ve internet kullanıcılarının web sitesine erişmelerini sağlayan, tüm (resim, yazı, video vb.) içeriklerin özel donanımlı bu iş için özel olarak dizayn edilmiş, hızlı internet alt yapılı ve 7/24 çalışan özel sunucularda barındırma himzetidir.

Bir web sitesi açmak veya bir web sitesi sahibi olmak istiyorsanız, bir domaine sahip olmalı ve gerekli alan adı kayıt işlemlerini de yaptıktan sonra, web sitenizin ihtiyaçlarına yönelik, performans verecek özelliklerde web siteniz için iyi bir seçim yapmalısınız.
Sınırsız Hosting, aylık trafik, disk alanı olarak herhangi bir kısıtlamaya maruz kalmadan kullanım yapabileceğiniz bir hosting türüdür. Sınırsız olarak sunuluan bu pakette aylık trafik ve disk alanı için ücretlendirilme yapılmaz. Bu kapsamdaki sınırsız paketlerimiz depolama, yedekleme veya dosya paylaşım amacı ile kesinlikle kullanılamaz.
Reseller Hosting hizmeti bir hosting planı üzerinden ihtiyaçlarınıza göre dilediğiniz kadar web sitesi alanı tanımlayıp yönetim yapabileceğiniz özel hosting türüdür. Dilerseniz Reseller Hosting hizmetinizi müşterilerinize hesap oluşturarak kiralayabilir yani ticari amaçlarınız için de kullanabilirsiniz.
Web sitenizi insanlara yayınlamadan önce web sitenizin ihtiyaç duyduğu kaynakları tespit edip buna göre bir paket seçimi yapmalısınız. Disk alanı, e-posta servisi ve trafik gibi web sitenizin olabilecek ihtiyaçlarını karşılayacak olan paketlerimizi inceleyebilir ve seçiminizi buna göre yapabilirsiniz. Eğer karar vermek konusunda problem yaşıyorsanız, neredeyse 7/24 canlı destek hizmeti sağlayan, satış öncesi destek hattımızdan ilgili birimlerimizden yardım talebinde bulunabilirsiniz ve bu sayede hosting paketinizi en doğru şekilde seçebilirsiniz.
Web sitenize uygun paketinizi tercih ettikten sonra, sahip olduğunuz alan adını bizden satın almış olduğunuz hosting paketine bağlamalısınız. Bunun için domain kontrol panelinden Nameserver Yönetimine girerek PratikSunucum'un size vermiş olduğu DNS adreslerini girmelisiniz.
Verileriniz bizler için çok kıymetlidir. satın almış olduğunuz hosting hizmetlerimiz için sizlere ücretsiz yedekleme hizmeti sunmaktayız. Verileriniz, haftada döngüde 1 kez yedeklenmektedir, bu sayede herhangi bir hata veya sorunda bu geçmiş yedeklerinizi kullanabilirsiniz.
Web siteniz sürekli büyümekte ve artık kullandığınız paketin kaynakları size yetersiz geliyorsa, müşteri panelinizden hosting ürününüzü seçip kontrol panelindeki paket yükseltme/düşürme menüsünden paketinizi dilediğiniz zaman yükseltip düşürebilirsiniz.
Farklı bir firmada barınan hosting hizmetinizi bize geçirmek istiyorsunuz ancak taşıma zahmetinden muzdaripseniz, endişelenmeyin, biz sizlerin yerine bu işlemi ücretsiz olarak gerçekleştirmekteyiz. Bu ücretsiz hizmetten yararlanmak istiyorsanız bizlere ulaşıp ekibimizin birkaç kontrolü sonrası taşıma işleminiz gerçekleştirilir.
Tüm hosting hizmetlerimizde ücretsiz olarak SSL sertifika sağlamaktayız. Bu sayede sitenizi ziyaret edecek her kullanıcıya güven verebilir ve siteniz için bir avantaj oluşturabilirsiniz. Bunun yanı sıra SSL sertifikası google arama motorlarında daha üst sıralarda gözükmenizi sağlamaktadır. Aramalarda yüksek çıkmak, sitenizi ziyaret edecek gerçek kullanıcı saıyısında ciddi bir artışa sebep olacaktır.

Copyright © 2010 - 2024 - Pratiksunucum.com - Tüm Hakları Saklıdır.